O nás

La petite lavande

V malé chorvatské vesničce Rečica Kriška, severovýchodně od Záhřebské župy, začala na jaře roku 2008 rodinná farma Trut ekologicky pěstovat levanduli. Zvolili si druh Budrovka (levandule hvarská), který má větší olejovou výnosnost a výrazné analgetické účinky, což z ní dělá žádanou složku při výrobě léčivých přípravků, jež mají ulevovat od bolesti nejrůznějšího původu.

Zanedlouho poté, v roce 2012, spatřila světlo světa značka LA PETITE LAVANDE. Založila ji nejmladší členka rodiny, Ivana Trut. Pro vlastní výrobu kosmetiky se rozhodla krátce po převzetí farmy a levandulových polí, do jejichž obdělávání, péče a zpracování ji zasvětil její otec. Dnes je La petite lavande největším producentem levandule v okrese Záhřeb a suroviny z vlastních polí plně pokryjí jejich výrobní potřebu.

Ze začátku byly veškeré produkty na objednávku a Ivana Trut je vyráběla ze surovin, které měla k dispozici – sušený květ levandule, levandulový esenciální olej a květovou pleťovou vodu. Prodej kosmetiky probíhal přes sociální sítě a povědomí o značce bylo od počátku závislé pouze na doporučení spokojených zákazníků. Lidé mohli veškerou kosmetiku komentovat a dělit se o zkušenosti s ostatními. Dokonce i nápady na vznik některých produktů pocházely přímo od kupujících! Díky takovému osobnímu přístupu a upřímné zpětné vazbě se lidé rádi vraceli a počet zákazníků se rapidně zvyšoval, čímž La petite Lavande zanedlouho přerostla hranice Chorvatska a dnes se prodává také ve Slovinsku, Irsku a České republice!

V současné době La petite lavande nabízí kompletní péči o pleť, tělo i vlasy a nechybí ani řada pro muže, nebo děti. Mezi nejoblíbenější produkty patří voňavé pleťové krémy ve čtyřech variantách, účinné přírodní deodoranty, osvěžující pasta na zuby s dřevěným uhlím a bylinkami, nebo balzám s arnikou a kopřivou proti poštípání hmyzem. 

Výrobky La petite lavande poznáte už z dálky díky nezaměnitelnému logu, které značku dokonale vystihuje. Produkty jsou 100% přírodní, nejsou testovány na zvířatech a neobsahují žádné škodlivé přísady, které by ohrožovaly zdraví - například sulfáty, parabeny, vazelínu, barviva, nebo konzervanty. Většina produktů je navíc veganská a neobsahuje živočišné složky.

Všechna kosmetika se vyrábí ručně přímo v Chorvatsku a pro její složení se používají jen ty nejkrásnější bylinky, rostlinky a květy, které prosluněná středomořská země nabízí. La petite lavande je jako kousek chorvatského slunce ve vaší koupelně. Otevřete kelímek s voňavým balzámem, přivoníte, zavřete oči a v duchu se přenesete na levandulové chorvatské stráně, kde zrovna probíhá sklizeň fialových kvítků a vzduch voní tak pronikavě, až se z toho tají dech. Ivana Trut s láskou tvoří kosmetiku z těch nejkvalitnějších surovin, které pěstuje na vlastních polích, ručně míchá, balí a posílá až k vašim rukám. Nechte se také okouzlit a pusťte si chorvatské sluníčko do koupelny!

Nás v české republice můžete navštívit taky osobně. SHOWROOM a prodejna se nahází v kosmetickém salonu Kiara v ulici Borovanského 2220/11, v Praze 5.